Street Style

DSC_3060

Co si představíte pod slovem “street style”?

Je to pro Vás určitý druh stylu a nebo vidíte spíše fotku outfitu focenou na ulici? Pro mě je to rozhodně druh stylu, který patří mezi mé oblíbené! Styl, který vznikl již před mnoha lety a jedním z hlavních měst a průkopníkem je rozhodně Velká Británie a Francie, která samozřejmě patří mezi nejhlavnější města módy.

Móda se stále vyvíjí a s ní i světové značky. Mezi ty nejvíce oblíbené a spřízněné s tímto stylem jsou např. SUPREME, Fear of God, WHITE a v kategorii “high fashion” např. návrháři Raf Simon, Rick Owens nebo Riccardo Tisci, ale poslední době i třeba adidas originals, který se tímto odvětvím velmi zabývá.

DSC_3047DSC_3051

Pokud se ale zaměříte především na styl a né na hodnotu a zvučná jména značek, zjistíte, že si ho za peníze stejně nikdy nekoupíte. Proto existují časopisy, blogy, instagram a osobní stylisté, aby učili, inspirovali a ukazovali lidem jak na to. I já jsem si před dvěma roky splnil malý sen a účastnil se kurzu stylingu. Byla to skvělá zkušenost, která mi ukázala, že svět módy nikdy ve svém životě neopustím.

Charakteristika

Dlouhá trička, oversize střihy, roztrhané kalhoty nebo rockové trika a jiné aspekty dělají tento styl odlišný od těch typických. Pro někoho nepochopitelné, pro mě jeden z nejpohodlnějších stylů, ve kterém se cítím svůj. Můžete zde být velmi kreativní a myslím, že se žádné meze nekladou.

Dostupnost

Pokud patříte mezi průměrnou platovou sortu lidí, je jasné, že nebudete každý měsíc navštěvovat Pařížskou ulici a kupovat si trička nebo boty v řádu tisíců. Pokud hledáte levnější obchody s přijatelnými cenami, určitě navštivte obchody jako ZARA, H&M, nebo Bershka, které tuto módu nabízejí. Pokud ale hledáte kvalitnější a dražší kousky doporučuji internetovou stránku www.mrporter.com nebo www.shopstyle.com, které momentálně nabízejí i sezónní slevy.

DSC_3040

DSC_3064

cap-C&A // t-shirt-H&M // pants-adidas // shoes-adidas yeezy

M

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments